Casus: man met opgezette en verkleurde gewrichten en zwelling linkeroor
Redactioneel
17 mei 2024
Een 52-jarige man klaagt over pijnlijke en stijve handen. De gewrichten van beide handen en vingers zijn opgezet en blauw-paars verkleurd. Verder heeft hij klachten van moeheid en malaise. Hij heeft geen koorts. De klachten zijn begonnen in aansluiting op een kampeervakantie in Drenthe 3 maanden geleden. Toen had hij ook een licht jeukende huiduitslag op de romp (figuur 1), die na enige tijd is verdwenen.
Onderzoek
Bij lichamelijk onderzoek ziet u een man met een bloeddruk van 120/75 mmHg, pols 68/min en een normale temperatuur. Bij onderzoek van de handen ziet u het beeld van een polyarthritis met inderdaad gezwollen, pijnlijke en soms blauw-paars verkleurde gewrichten (figuur 2). Verder valt u een merkwaardige zwelling aan het linkeroor op (figuur 3).
Wat is uw diagnose?
Lyme’s disease
rheumatoide arthritis
jicht
septische arthritis
/* = 0;if(!is_postback){return;}var form_content = jQuery(this).contents().find('#gform_wrapper_247');var is_confirmation = jQuery(this).contents().find('#gform_confirmation_wrapper_247').length > 0;var is_redirect = contents.indexOf('gformRedirect(){') >= 0;var is_form = form_content.length > 0 && ! is_redirect && ! is_confirmation;var mt = parseInt(jQu
Aanmelden
Meld u gratis aan om toegang te krijgen tot DOQ,
waar zorgprofessionals kennis en visie delen.
Ik heb al een DOQ account
Lees meer over: