TNF-α-blokkers afbouwen bij ‘treat-to-target’-strategie ook op lange termijn veilig en effectief
Redactioneel
29 oktober 2025
TNF-α-blokkers kunnen ook op de lange termijn veilig en effectief worden afgebouwd bij patiënten met arthritis psoriatica of axiale spondyloartritis die volgens de ‘treat-to-target’-strategie worden behandeld. Dit blijkt uit een vervolgonderzoek op de DRESS-PS-trial na 24 maanden follow-up, uitgevoerd door arts-onderzoeker Amy Peeters en collega-onderzoekers van de Sint Maartenskliniek.
Volgens Europese en Amerikaanse richtlijnen moeten patiënten met arthritis psoriatica of axiale spondyloartritis die een TNF-α-blokker krijgen, worden behandeld volgens de ‘treat-to-target’-strategie. Bij deze aanpak streeft de behandelaar in overleg met de patiënt naar een gezamenlijk behandeldoel, bijvoorbeeld stabiele remissie of langdurig een lage ziekteactiviteit. Om dit doel te bereiken, wordt de medicatie waar nodig aangepast op basis van systematische monitoring van de ziekteactiviteit.
“Omdat er weinig bekend is over het afbouwen van TNF-α-blokkers, is enkele jaren geleden de DRESS-PS-trial opgezet”
Arts-onderzoeker Amy Peeters
Afbouwen
Hoewel de behandeling met TNF-α-blokkers bewezen veilig en effectief is bij patiënten met arthritis psoriatica of axiale spondyloartritis, kleven er enkele nadelen aan het gebruik van deze middelen. Denk aan een licht verhoogd risico op infecties, de noodzaak van zelfinjectie en de hoge kosten. Mogelijk kan het afbouwen van de medicatie (taperen) hierin een positieve rol spelen. Er zijn namelijk steeds meer aanwijzingen dat bij p
Aanmelden
Meld u gratis aan om toegang te krijgen tot DOQ,
waar zorgprofessionals kennis en visie delen.
Ik heb al een DOQ account
Lees meer over: