URinControl-app: laat urineverlies niet langer het ondergeschoven kindje zijn
Met blaastraining en bekkenbodemspieroefeningen is urineverlies goed te behandelen, maar deze opties komen in de praktijk nog te weinig aan bod. Huisarts-onderzoeker Anne Loohuis werkte mee aan een laagdrempelige app waarmee vrouwen thuis kunnen trainen. ”We hebben gedegen onderzoek gedaan en URinControl biedt dezelfde behandelingsresultaten.”
Een op de drie vrouwen krijgt op enig moment in haar leven te maken met urineverlies. Toch is het onderwerp volgens Anne Loohuis nog altijd een ondergeschoven kindje. Enerzijds vragen vrouwen niet vaak om hulp, anderzijds geven huisartsen het niet altijd de prioriteit die het verdient. “De door ons in het UMCG ontwikkelde app URinControl biedt een toegankelijke, kosteneffectieve oplossing. Met subsidies van ZonMW en Zorgverzekeraars Nederland hebben we de app optimaal kunnen ontwikkelen, onderzoeken en uitrollen. Dat was nodig om tot een evidence-based én gebruiksvriendelijk product te komen.”
“Vaak is er de gedachte dat er niks aan te doen is of dat urineverlies erbij hoort”
Huisarts-onderzoeker Anne Loohuis
Juiste begeleiding
Vrouwen met urineverlies praten liever niet over het onderwerp en passen hun leven erop aan. Bijvoorbeeld door bepaalde activiteiten te vermijden en incontinentiemateriaal te gebruiken. Slechts een op de drie vraagt hulp. Vaak lopen ze er al lang mee rond en nemen de klachten toe. “Er zijn verschillende reden
Aanmelden
Meld u gratis aan om toegang te krijgen tot DOQ,
waar zorgprofessionals kennis en visie delen.
Ik heb al een DOQ account
Lees meer over: