DOQ

Uroloog dr. Ringoir opereert samen met zijn twee dochters

Best bijzonder: uroloog dr. Ringoir heeft een dag lang samen met zijn twee dochters geopereerd in het AZ Sint-Lucas in Gent. Zijn dochters zijn in opleiding tot anesthesist en tot uroloog.

Een bijzonder moment voor uroloog dr. Yves Ringoir van het Gentse AZ Sint-Lucas. Ringoir opereerde recent een dag lang samen met zijn twee dochters naast hem aan de operatietafel. Zijn oudste dochter Annelies (30) is assistent-uroloog. Zij studeert volgend jaar af als uroloog en loopt stage op de dienst. Zijn andere dochter Jolien (27) is sinds begin april assistent anesthesie in het AZ Sint-Lucas. Er stonden op de betreffende dag acht operaties gepland; een aantal kijkoperaties en twee buikoperaties. Dochter Jolien bracht de patiënten in een diepe slaap, waarna haar zus Annelies aan de slag ging voor het nodige snijwerk. Vader Ringoir had hierbij de supervisie.

Dat vader Ringoir en zijn dochters samen in hetzelfde operatiekwartier geboekt stonden, is een toevallige samenloop van omstandigheden. Yves werkt samen met vier andere urologen in het AZ Sint-Lucas. Dochter Annelies kwam daar afgelopen zomer bij als uroloog in opleiding. “Ik heb al een paar keer met mijn papa aan de operatietafel gestaan, maar het is zeker geen dagelijkse kost”, zegt de jonge chirurg tegen HLN. “Er is een beurtrolsysteem met de verschillende urologen: zo sta ik elke drie maanden bij iemand anders.” Dochter Jolien is sinds begin april voor haar opleiding als assistent anesthesist in het AZ Sint-Lucas beland. Zij had voorkeur voor het Sint-Lucas omdat zij in de buurt woont.

Annelies staat vanaf mei bij een andere uroloog. Jolien wordt dan weer op verschillende afdelingen in het ziekenhuis ingezet. “Het samenwerken met mijn dochters was zeker voor herhaling vatbaar”, zegt Yves tegen HLN. “Wat mij betreft mogen ze hier meteen een vast contract krijgen.”

Bron: AVS, HLN
Lees meer over:


Voor u geselecteerde artikelen

‘Live well, die well’: rol van vrijwilligers in de laatste levensfase

Vrijwilligers aan het sterfbed in het ziekenhuis maken een groot verschil, stelt Anne Goossensen. Ze luisteren, troosten en verlichten de werkdruk van zorgverleners. “Ze bieden een luisterend oor en zijn aanwezig, zonder haast of medische agenda.”

Waarom melden vrouwen vaker bijwerkingen van medicijnen?

Vrouwen blijken vaker bijwerkingen van medicijnen te melden dan mannen. Onderzoeker Sieta de Vries van het UMC Groningen probeert te achterhalen hoe dit komt. En dat blijkt complexer dan het lijkt.

Gezondheid van mens, dier en natuur horen bij elkaar

Voorheen circuleerden het westnijl- en het usutuvirus alleen in Zuid-Europa. Maar inmiddels komen ze ook voor in Nederlandse vogels en muggen. Viroloog Marion Koopmans ziet daarin een duidelijke les: “De gezondheid van mensen kun je niet los zien van die van dieren en ecosystemen.”

Casus: hoestende man met koorts en dyspneu

Een 31-jarige Poolse man die vanwege de ziekte van Crohn wordt behandeld met infliximab bezoekt de SEH, omdat hij al twee weken hoest en benauwd is. Ook heeft hij koorts. Een antibioticumkuur van de huisarts heeft geen effect gehad. Wat is uw diagnose?

Casus: man met huidafwijking op de rug

Een 69-jarige man komt op uw spreekuur om een verruca seborrhoica in het gelaat te laten controleren. Bij algehele inspectie ziet u ook een huidafwijking op de rug. Wat is uw diagnose?

´Voorkom medicijn­resten, begin bij je eigen voorschrijven´

Minder diclofenac, lagere hormoondoses, terughoudend met azitromycine - zo kunnen zorgverleners volgens een recent rapport van het IVM bijdragen aan schoner water. “Aan de overwegingen die artsen maken bij voorschrijven zou ook duurzaamheid moeten worden toegevoegd.”

Ons zorgsysteem loopt vast: geef prioriteit aan mensen die écht zorg nodig hebben

Juist kwetsbare patiënten vallen vaak tussen wal en schip in ons zorgsysteem. Huisarts Danka Stuijver stipt dit en andere problemen aan in haar boek Dit kost ons de zorg, dat recent uitkwam. “Als maatschappij moeten we goed nadenken over wat we willen met de zorg.”

Iedereen die overlijdt heeft recht op zorgvuldig onderzoek

Als forensisch arts en beroepsduiker heeft Karen van den Hondel zich ontwikkeld tot dé specialist op het gebied van overlijdensgevallen in en onder water. “Het verbaasde me dat het water niet altijd als plaats delict wordt gezien. Terwijl sporen juist onder water snel verloren gaan.”

Casus: vrouw met pijn en rode vlekken in de blaas

Een 38-jarige vrouw klaagt over hevige pijn onderin de buik, die erger wordt naarmate de blaas voller raakt. Ook moet zij heel vaak plassen. Bij cystoscopie ziet u opvallend veel bloedvaatjes en rode vlekken. Wat is uw diagnose?

Onderwijs voor co-assistenten: ‘De dokters van morgen’

Toen ze zag dat er geen gestructureerd onderwijs was voor coassistenten, nam Valeria Bernal López initiatief. “Ik denk dat er binnen ieder ziekenhuis mensen zijn die onderwijs willen geven. Je moet ze alleen vinden.”