Casus: vrouw met plek op duim en huiduitslag op de handpalm
Redactioneel
26 januari 2022
Een 45-jarige Marokkaanse huisvrouw bezoekt het spreekuur met een sinds 2 weken aanwezige plek op de linkerduim. De plek is volgens patiënte vrij plotseling begonnen, werd snel groter en is in de loop van 1-2 weken weer wat tot rust gekomen. Zij heeft er geen pijn aan en is niet koortsig of ziek geweest. De laatste dagen is er een nieuwe huiduitslag bijgekomen, aan de linker handpalm.
Onderzoek
Bij onderzoek ziet u een scherp begrensde roodbruine en licht schilferende papel aan de linkerduim (afbeelding 1) en een grotere afwijking aan de linker handpalm, opgebouwd uit confluerende erythemateuze kringen, die doen denken aan ‘schietschijven’ (afbeelding 2).
Afbeelding 1
Afbeelding 2
Wat is de meest waarschijnlijke diagnose?
Uw antwoord
ecthyma door Streptococcus pyogenes
herpes simplex infectie (herpetic whitlow)
erysipeloid
impetigo bullosa
orf, met secundair erythema multiforme
gform.initializeOnLoaded( function() {gformInitSpinner( 149, 'https://www.doq.nl/wp-content/plugins/gravityforms/images/spinner.svg', true );jQuery('#gform_ajax_frame_149').on('load',function(){var contents = jQuery(this).contents().find('*').html();var is_postback = contents.indexOf('GF_AJAX_POSTBACK') >= 0;if(!is_postback){return;}var for
Login om verder te lezen
Nog geen account? Meld u hier gratis aan.
Lees meer over: